Un nou prunc încreştinat în parohia noastră

Viața parohiei Martie 3, 2013

Ca orice eveniment din parohie, şi încreştinarea pruncului Narcis-Andrei Voicu pe 2 martie curent a fost anunţată în biserică.

Născut pe 4 februarie 2013, sănătos şi frumos, pruncul are ca naşi două familii din Bicaz: Gâscă Ioan şi Lăcrămioara şi Maxim Sorin şi Maria, aceasta poate şi datorită situaţiei speciale a familiei pruncului.

Astăzi, când multe tinere în situaţia mamei lui Andrei, aleg "soluţia" avortului pentru a scăpa de grijile naşterii şi creşterii copilului, Ana Maria, în pofida tuturor greutăţilor cu care se confruntă, şi-a asumat responsabilitatea de-a naşte şi creşte pruncul.

Pe lângă rudeniile copilaşului au participat şi numeroşi enoriaşi, botezul devenind astfel bucuria familiei mari - parohia noastră.

Celui mai nou membru al parohiei Îi dorim să crească mare şi sănătos!

Părintele Mihail